Konya Vitray Cam Üretimi

By vegacamsan In Duyurular No comments

Dekoratif amaçlı iç ve dış mekanlar için koparma vitray, boyama vitray, uv vitray sadece vega cam’da hizmetinizde..

Vitray, kelimesi hem renkli camların birleşmesiyle oluşturulan yapıyı hem de bunu yapma sanatını ifade etmek için kullanılır.

Vitray genel olarak renkli cam parçalarının kurşun dolgu malzemesiyle birleştirilerek lehimlenmesiyle yapılsa da; tasarımını zenginleştirmek için boyanmış camlar ve pirinç renkli birleştirme malzemesi de kullanılabilir.

Vitray sanatı, hem görsel yönüyle sanatsal bir beceri ve yaratıcılık gerektirmekte, hem de bu dekoratif parçaların geniş yüzeylerde sağlam bir şekilde durabilmesini sağlayan iyi mühendislik hesaplamalarına ihtiyaç duymaktadır.

Konya’da vitray cam üretimi oldukça yavaş ilerleyen bir sektördür. Tüketici vitray camların fiyatını yüksek bulması nedeniyle vitraylı camlardan yavaş yavaş uv vitray tekniğine başvurmaktadır. Elbette uv vitray diğerlerine nazaran hem üretimi kolay, hem hatasız yüzlerce modeli işleyebilmektedir. Koparma vitray ve boyama vitray el  işçiliği ve üretim süreci daha uzun olduğundan biraz maliyeti yükselmektedir. Konya vitray olarak bizler tüm Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyoruz.(wikipedia)

Vitray Çeşitleri

Kapı Vitrayları
Tavan Vitrayları
Merdiven Boşluğu Vitrayları
Tasarım
Tiffany Vitray
Kurşunlu Vitray
Boyama Vitray
Ayna ve Mozaik Vitray
Asit ve Kumlama Vitray